Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Roma 7 komada, Interu vrh !!! Empty
PočaljiNaslov: Roma 7 komada, Interu vrh !!!   Roma 7 komada, Interu vrh !!! EmptyPon Nov 20, 2006 12:02 am

Rimski klubovi bili su danas izuzetno raspoloženi deklasiravši sicilijanske protivnike, dok je Inter pobjedom 1:0 nad Regginom ostao usamljen na čelu Serie A.

Nakon tri uzastopne pobjede, među kojima i ona gostujuća protiv Milana, Roma je na Olimpicu dočekala Cataniu koja je neporažena još od 6. kola. Giallorossi su poveli već u 12. minuti golom Panuccija da bi gosti iz Catanie tri minute kasnije ostali bez pocrvenjelog Giuseppe Mascara što je bio početak kraja. Na poluvremenu su već zaostajali 4:0, a sudbinu im je zapečatio kapetan Totti koji je postigao posljednji zgoditak u 70. minuti za veliku Rominu pobjedu 7:0.

Lazio se gostujućom pobjedom 4:1 slatko osvetio Messini, momčadi koja ga je na penale izbacila iz talijanskog kupa prije par mjeseci. Mauri je bio dvostruki strijelac za Laziale, a pridružili su mu se i Makedonac Pandev i Makinwa sa po jednim. Rigano je iz penala postigao jedini pogodak za domaću momčad.

Kada je Crespo u 4. minuti susreta donio vodstvo Interu činilo se kako će gledatelji na Giuseppe Meazzi uživati u reviji golova, ali na kraju se ispostavilo kako je Argentinčev gol bio vrijedan pobjede s kojom su nerazzurri ostali usamljeni na vrhu ljestvice talijanske Serie A. Trener Mancini nije mogao računati na suspendiranog Ibrahimovića, dok se u momčad vratio Brazilac Adriano. Gostujući trener je imao mnogo veće probleme nastupivši bez Alessandra Lucarellija, Tedesca i Nikole Amorusa.

Livorno je nakon serije loših rezultata uspio stići do uvjerljive pobjede 3:0 protiv Parme koja je od 52. minute igrala bez kartoniranog Budana. Parma je i u svoja prethodna dva gostovanja na ovom stadionu bila poražena ne uspjevši zatresti mrežu Livorna. Zlatan Muslimović učestvovao je u blijedoj partiji svoje momčadi kojoj, ako ovako nastavi, slijedi grčevita borba za opstanak.

Iako su mnogi očekivali laganu pobjedu Fiorentine na gostovanju kod Ascolija, domaći su pod palicom novog trenera Sonettija, golom Saše Bjelanovića u finišu utakmice stigli do vrijednog boda. To je bio prvi pogodak Ascolija nakon čak 380 minuta igre. Viole su prije toga povele krajem prvog dijela golom rekovalescenta Luce Tonija.

Udinese je na svom Friuliju morao isprati gorak okus poraza 5:0 od Lazia u prošlom kolu. To im je pošlo za rukom najviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Iaquinti (jedan gol iz penala), dok je prvi gol djelo Gyana Asamoaha. Inače utakmica je odigrana u groznim vremenskim uvjetima, od pljuska, grmljavine pa sve do magle na kraju susreta.

Kriza Chieva se nastavlja. Leteći magarci protiv Atalante na svom terenu nisu uspjeli zadržati prednost 2:0 koju su imali sve do 72. minuta kada gosti iz Bergama, najprije preko Zampagne, a tri minute kasnije i preko Lorie dolaze do izjednačenja 2:2.