Forum-Backa Palanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-Backa Palanka


 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 276
Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju Empty
PočaljiNaslov: Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju   Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju EmptyPet Nov 24, 2006 9:18 pm

Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju !!!




Kralj romske muzike, Šaban Bajramović, posle 15 godina izdao je novi album i ujedno najavio da će napisati jednu pesmu za "Pesmu Evrovizije", koju će sam da otpeva.

"I pobedićemo! Svet voli našu pesmu. Ma, ima da pobedimo!", samouveren je Bajramović, koji je objavio novi album "Romano raj", na kojem je čak 20 pesama i rege, džez i soul stilu, naravno sa dominantnim romskim melosom.

Premijerno će predstaviti novi album 15. decembra u Centru "Sava", a društvo će mu praviti Vlatko Stefanovski (Leb i sol), Teodosi Spasov i "Dobrovoljno kovačko društvo".

U intervjuu beogradskom dnevniku "Blic", Bajramović je rekao da ga u svetu cene više nego kod kuće.

"Stalno me zovu da pevam, i u Ameriku... svuda me zovu. Ali, mislim da ću da stagniram, da odmorim malo. Uhvatila me starost. Ja imam šezdeset i ... ovaj, sedamdeset godina. Čekaj... ‘36. sam godište, jeste 70 imam. Umorio sam se. Mislio sam skroz da prekinem sa muzikom, ali me Zoran Živković (bivši premijer Srbije) vratio iz mrtvih", rekao je kralj romske muzike.

O saradnji sa Živkovićem, Bajramović je rekao da da mu je bivši premijer jednom prilikom u Nišu predložio da se vrati na scenu.

"Sreli smo se u Nišu u jednom kafiću i on mi je rekao: Hajde da te oživimo, da te vratimo medju legende. I pomogao mi je i dao pare. I on i Miloš Jovanović, on je producent. Mnogo im hvala. Rek’o mi je: Ajd’ da snimiš ploču. Nisi snimao 15 godina, nego si pevao ovamo onome, onamo onome... Ajd’ ti napravi pesme, pa mi se javi. I ja sam u junu seo i napravio mnogo pesama, al je samo 20 moglo da stane", ispričao je Šaban.

On kaže da teme za pesme nalazi u svakodnevnom, romskom životu. "Ja pevam tu istinu i onda ta istina pogadja. Nisu to bajke, nego istina. Ja kad to pevam, onda naši Romi i plaču i pevaju, vesele se", rekao je Bajramović.

"Kad pevam u Južnoj Americi oni ne plaču, oni igraju. Kad pevam našim ljudima, ja ih nateram da plaču, a tamo prepevam pesmu u južnoamerički ritam, pa oni ne plaču, nego igraju. Ja sam pevao Japancima i tim ljudima tamo... kako da ti kažem sad... za te tamo koji su žuta rasa. Oni nema kao kod nas da igraju, oni igraju glavom. Je l’ mož’ da veruješ? Samo glavu mrdaju levo-desno. Iskidao sam se od smeja, pevam čoček, a oni ne igraju nogama, nego glavom", prepričava Šaban.

Upitan od čega živi, kao iz topa odgovara: "Svadbarim. Zovu me u Francusku, Italiju da pevam na svadbu i tako svadbarim. Šta ću, moram da se prehranim".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://forumbp.editboard.com
 
Šaban Bajramović piše pesmu za Evroviziju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum-Backa Palanka :: Opste teme :: Muzika-
Skoči na: