Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Juventus Empty
PočaljiNaslov: Juventus   Juventus EmptySre Okt 25, 2006 1:26 pm

Stara torinska Dama je konacno u plusu (+2) i krenula je ka povratku u Seriju A..... A kakvo je stanje u seriji A, Juve bi se i sa ovakvim timom borio za titulu.... Cilj Juvea je da (posto su troskovi ove sezone minimalni) da sledece leto napravi jedan od najjacih timova u Evropi, jer su potpisali astronomske ugovore sa Tamoilom i Nike-om, i da krenu na Ligu sampiona.... FORZA JUVE

PočaljiNaslov: Re: Juventus   Juventus EmptyNed Okt 29, 2006 10:40 pm

Juventus je 200-tim pogotkom Alessandra Del Piera pobijedio Frosinone rezultatom 1:0. Nakon ove pobjede i smanjena bodovnog minusa, Juventus ima 13 bodova te za vodećom Genovom zaostaje samo 5 bodova.

Momčad Didier Deschampsa mučila se Frosinoneom, koji su prije tri sezone bili članovi talijanske Serie C2, sve do 73. minute kad Del Piero, koji je ušao kao zamjena, donosi Juventusu nova tri boda.

Najuspješniji talijanski klub sada se nalazi na 10. mjestu Serie B s pet bodova zaostatka za Genovom koja u ponedjeljak gostuje kod Verone. Drugoplasirani Rimini nastavio je s odličnim igrama pobijedivši Crotone rezultatom 2:0.

Juventus na tri boda do vrha

Juventus je današnjom pobjedom nad Bresciom stigao na samo tri boda od liderske pozicije u Serie B.

Juve, čija je kazna smanjena sa -17 na -9 bodova zaostatka sada zauzima treće mjesto sa 16 bodova iz 9 utakmica, tri manje od vodeće Genoe.

Stara Dama je već u 6. minuti povela nakon slobodnog udarca Alexa Del Piera. Kapetan je učestvovao i pri drugom pogotku. Njegov udarac odbio se od napadača Brescie Corrada Colomba i završio iza leđa nemoćnog vratara Viviana

Utorak, 14. novembar 2006. 18:44

Napadač Juventusa i francuske reprezentacije David Trezege pauziraće tri nedelje zbog povrede tetive, saopštio je torinski klub.

Dvadesetdevetogodišnji Trezege je povredu zadobio na meču sa Peskarom (2:0) u okviru italijanske Serije B.

Sjajni Francuz tako će se na spisku povredjenih igrača pridružio kapitenu i saborcu u napadu "stare dame" Alesandru del Pjeru, koji je u ponedeljak takodje istegao tetivu.

Juventus je trijumf nad Peskarom bio deveti na 11 utakmica, koliko je torinski klub odigrao ove sezone u Seriji B i crno - beli se sada nalaze na trećem mestu na tabeli sa dva boda manje od vodeće
Pjaćence.

Crno - beli su sezonu startovali sa minusom od devet poena, budući da su kažnjeni zbog učešća u aferi nameštanja utakmica, a prethodno su izbačeni u drugu ligu.

Napoli prvi, remi Juventusa

Napoli je pobjedom od 1:0 nad Bolognom preuzeo prvo mjesto talijanske Serie B. Juventus je na gostovanju kod Albinoleffea odigrao neriješeno 1:1, a stara dama je završila utakmicu s deset igrača jer je Buffon zaradio crveni karton.

Pogotkom Emanuele Calaio s bijele točke Napoli je svladao Bolognu, te se trenutno nalaze na prvom mjestu na tablici s 22 boda nakon 12. kola.

Juventus je na gostovanje kod Albinoleffea otišao oslabljen ne igranjem Del Piera i Trezegueta. U 25. minuti Buffon nepropisno zaustavlja Garlinija, a sudac mu pokazuje put u svlačionicu i kazneni udarac za domaće. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Inacio Joelson. Mladi napadač Raffaele Palladino poravnao je rezultat početkom drugog poluvremena. Ovim remijem Juventus je ostao treći s 21 bodom.
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

Predsjednik Juventusa, Cobolli Gigli, je izjavio da se Stara dama sigurno vraća u vrh talijanskog nogometa, a kao cilj za sljedeću sezonu postavio je osvajanje Scudetta.

Glavni cilj sljedeće sezone nam je osvajanje Scudetta. Nekoliko mladih igrača će se priključiti momčadi a sigurno je da ćemo kupiti nekoliko kvalitetnih pojačanja. - rekao je Gigli.

Del Piero i Trezeguet s posljednja dva igrača koja su se priključila listi ozlijeđenih u svlačionici Juventusa.

I pored ovih ozljeda imamo jaku momčad. Imamo kvalitetne igrače na klupi, kao što je Bojinov i sigurno je da oni mogu izboriti povratak Juventusa u elitu, izjavio je predsjednik Juventusa.

Juve je trenutno treći s dva boda zaostatka za liderom Serie B Piacenzom.
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Juventus   Juventus EmptySub Nov 18, 2006 10:29 pm

Dva igrača Juventusa prihvatila su novi ugovor po kojem će ostati u klubu i nakon odlaska u mirovinu…

Alessandro Del Piero i Pavel Nedved odlučili su ostati u Juventusu unatoč izbacivanju u drugu ligu. Njihovu vjernost klub je uzvratio ponudivši im nove ugovore.

Obojica igrača dobili su ugovor po kojem će nakon prestanka aktivnog igranja ostati u Torinu, iako se ne zna koju će funkciju obnašati. Postoje špekulacije da bi Del Piero u budućnosti mogao postati predsjednik Juventusa, ali to su još ne potvrđene informacije.

U međuvremenu, Juventus na radi poboljšanju trenutne momčadi, a najnovije ime koje se spominje kao moguće pojačanje je napadač Valencije David Villa. Navodno Juve nudi Zalayetu i 8 milijuna eura za usluge 24-godišnjeg Španjolca.

Juventus Juventus_2511

Nakon 62. minute igre bez zgoditaka na Delle Alpiju navijači Juventusa su se zaledili kada je Pablo Osvaldo doveo goste iz Leccea u vodstvo. Ipak Stara Dama mladim snagama preokreće utakmicu u svoju korist i slavi zasluženu pobjedu 4:1.

Valeri Božinov i Raffaele Palladino koji su zaigrali umjesto ozlijeđenih Davida Trezegueta i Alessandra Del Piera donijeli su preokret domaćinu. Već dvije minute nakon primljenog gola bugarski internacionalac poravnava, a nešto kasnije iz slobodnog udarca dovodi Juve u vodstvo 2:1.

U sudačkoj nadoknadi još dva Juventusova mladića, Paolo De Ceglie i Raffaele Palladino postavljaju konačnih 4:1.

Napoli je pobjedom 1:0 protiv Pescare koja je igrala s igračem manje sam ostao na vrhu Serie B sa 25 bodova, ispred sada drugoplasiranog Juventusa koji ima bod manje.

Poslednji put izmenio dana Ned Nov 26, 2006 7:30 pm, izmenio ukupno 2 puta