Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

MSL 14 kolo ! ! ! Empty
PočaljiNaslov: MSL 14 kolo ! ! !   MSL 14 kolo ! ! ! EmptySub Nov 18, 2006 9:31 pm

Fudbaleri Crvene zvezde okitili su se titulom jesenjeg prvaka, pošto su u 14. kolu Meridijan Superlige na svom terenu deklasirali Zemun sa 5:0 i povećali prednost u odnosu na, od ovog kola, drugoplasiranu Mladost iz Apatina na osam bodova.

Crveno - beli su u vodjstvo došli golom oporavljenog Dejana Milovanovića u 18. minutu, a 15 minuta kasnije prednost je duplirao Andjelković. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Segundo Kastiljo u 45. minutu.

Oba pogotka u drugom delu igre domaćin je dao sa "bele tačke" - najpre Djokić 73, a potom i Biševac u 80. minutu.

Fudbaleri Partizana konačno su zabeležili i pobedu na strani. Izabranici Miodraga Ješića savladali su u Zrenjaninu ekipu Banta sa 2:1 i napravili lepu uvertiru pred meč u Izraelu sa Makabijem iz Haife u okviru Lige Kupa UEFA.

Crno - beli su poveli u 13. minutu golom Nebojše Marinkovića, a trijumf Partizana potvrdio je Nenad Mirosavljević u 32. minutu. Sve što su izabranici Nikole Rakojevića uspeli da urade do kraja utakmice bio je utešni pogodak Dejana Vukojevića u 73. minutu.

Drugo mesto na tabeli preuzela je apatinska Mladost, koja je kod kuće bila bolja od kulskog Hajduka rezultatom 1:0, a jedini gol dao je Igor Kozoš u 55. minutu.

Do četvrte pobede u sezoni stigla je Vojvodina, koja je u Novom Sadu upisala minimalnu pobedu nad Bežanijom (1:0) i na taj način približila se sredini tabele. Pogodak vredan tri boda za "lale" dao je Despotović u 36. minutu.

U poslednjem meču 14. kola, koji se igra uz nedelju, sastaju se Voždovac i Smederevo.

REZULTATI 14. KOLA:

Mladost Apatin - Hajduk Kula 1:0
(Kozoš 55)
OFK Beograd - Borac Čačak 0:0
Banat - Partizan 1:2
(Vukojević 73 - Marinković 13, Mirosavljević 32)
Crvena zvezda - Zemun 5:0
(Milovanović 13, Andjelković 33, Kastiljo 45, Djokić 73 penal, Biševac 80 penal)
Vojvodina - Bežanija 1:0