Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Calcio 13 kolo !!! Empty
PočaljiNaslov: Calcio 13 kolo !!!   Calcio 13 kolo !!! EmptyNed Nov 26, 2006 1:36 pm

13 kolo obelezila konacno pobeda Milana

Calcio 13 kolo !!! Maldini

Kapetan Paolo Maldini svojim je pogotkom donio tri boda svojoj momčadi, dok je Chievo svladavši Udinese stigao do svoje prve ovosezonske pobjede.

AC Milan – Messina 1:0

Pobjedu i tri vrijedna boda rossonerima je donio kapetan Maldini, udarcem glavom u 13. minuti susreta. Ova činjenica je još jedna potvrda nemoći Milanovog napada koji se niti u ovom susretu nije proslavio.

U momčadi nije bilo ozlijeđenog Dide, čije je mjesto među vratnicama zauzeo Željko Kalac. Kad već spominjemo vratnice da spomenemo i jedan kuriozitet vezan za njih. Naime u večerašnjem susretu Brazilac Kaka je po 11. put u 13 kola uspio pogoditi okvir vrata. U ovom trenutku, sa upisana nova tri boda, rossoneri su udaljeni 8 bodova od 4. mjesta koje vodi u Ligu prvaka, što će se već sutra sigurno povećati.

Milan: Kalac; Bonera (Nesta 70), Simic, Maldini, Jankulovski; Brocchi, Pirlo, Gourcuff; Kaka, Inzaghi (Seedorf 72), Gilardino (Borriello 87)
Messina: Storari; Zoro, Iuliano, Rea, Parisi; Lavecchia (Alvarez 52), De Vezze, Cordova, Coppola (Floccari 64), Masiello; Rigano (Di Napoli 74)

Chievo – Udinese 2:0

Konačno slavlje na Bentegodi stadionu gdje je davljenik Chievo danas upisao prvu ovosezonsku pobjedu savladavši Udinese rezultatom 2:0, za što najveće zasluge pripadaju dvostrukom strijelcu Victoru Obinni.

Chievo je počeo utakmicu u očekivanoj 4-3-3 formaciji, dok je Giovanni Galeone odgovorio sa 4-4-2, odstupivši tako od uobičajene varijante s tri napadača što se ispostavilo kao loš odabir.

Chievo je došlo do vodstva 1:0 uz veliku pomoć vratara Udinesea, De Sanctisa, nakon čije greške Obinna nije imao težak posao da poentira. Do poluvremena bilježimo još poništeni zgoditak Di Natalea, razlog, nedozvoljena pozicija napadača Udinesea. Nakon Felipeovog igranja rukom u šesnaestercu Obinna biva siguran izvođač kaznenog udarca i osigurava letećim magarcima prijeko potrebna tri boda.

Chievo: Sicignano; Malago, D’Anna, Mandelli, Lanna; Brighi, Zanchetta, Sammarco (Marcolini 71); Pellissier (Semioli 65), Cossato (Tiribocchi 75), Obinna
Udinese: De Sanctis; Zenoni, Natali, Zapata, Felipe; De Martino (Asamoah 46), Obodo, D’Agostino, Muntari; Iaquinta, Di Natale
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Calcio 13 kolo !!!   Calcio 13 kolo !!! EmptyPon Nov 27, 2006 1:16 pm

Pobednicki niz Rome

Današnje susrete talijanske Serie A obilježila je dobra igra rimskih klubova. Lazio je kući slavio protiv Ascolija, dok je Roma kao gost bila bolja od Sampdorie. Zaccheronijev Torino je ostvario vrijednu gostujuću pobjedu protiv Atalante.

Susret Lazia i Ascolija obilježio je povratak kažnjenog sudca Papareste koji je danas svoj posao odradio bez greške. Domaći su poveli preko Belerrija, a gosti su, predvođeni golmanom Pagliucom negodovali zbog navodnog ofsajda, kojeg, što je ponovljena snimka pokazala, nije bilo. Izjednačujući pogodak Ascolija djelo je Lazievog igrača, Maurija, koju je loptu poslao u mrežu svog vratara Peruzzija. Makedonac Pandev je solo prodorom, proturivši loptu kroz noge dvojice igrača Ascolija, doveo je nebeskoplave u vodstvo 2:1. Ascoli je dominirao u drugom poluvremenu, ali su domaći odlučili pitanje pobjednika golom Foggie u 84. minuti.

Roma je i danas, predvođena kapetanom Tottijem koji je bio strijelac prvog i posljednjeg gola, bila golgeterski raspoložena, u utakmici u kojoj je njegova momčad slavila pobjedu 4:2. I ovaj rezultat potvrđuje da su Rimljani ove sezone ozbiljno zagrizli za Scudettom.

Torino je napravio malo iznenađenje slaviši pobjedu 2:1 u Bergamu.

Fiorentina je uspjela nadoknaditi zaostatak od 1:0 u Sieni, a Mutuov gol je bio i posljednji na utakmici koja je i okončala rezultatom 1:1.

Parma za koju je umjesto kartoniranog Budana nastupio Muslimović poražena je sa 2:0 na gostovanju kod Catanie.

Reggina je na svom travnjaku protiv Livorna u drugom poluvremenu nadoknadila zaostatak od 2 gola i tako ostala neporažena i konačno prešla u bodovni plus.

Empoli je svoje dobre igre potvrdio i danas. Kao domaćin je golom Vannucchija u 9. minuti stigao do tri boda protiv Cagliarija.
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

Pobedio Inter

U derbiju kola Inter je kao gost svladao Palerma 2:1 i tako povećao svoju prednost nad Romom na četiri boda. Gledatelji na prepunom stadionu Barbera imali su priliku vidjeti tri prekrasna zgoditka.

Već u samom početku utakmice Zlatan Ibrahimović je udarcem sa dvadesetak metara probio vratara Fontanu i doveo goste u vodstvo do 1:0. Palermo je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio na 1:1. Jedan ubačaj s lijeve strane Bresciano glavom prosljeđuje do Amaurija koji se fantastično snalazi te desnom nogom šalje lopta u mrežu Julia Cesara.

U drugom poluvremenu Inter ponovno dolazi u vodstvo, nakon što Patrick Vieira snažnim i preciznim udarcem iskosa s desne strane neobranjivo šalje loptu u mrežu domaćih. Palermo je pokušao stići do izjednačenja, li jedan udarac glavom Caracciola završava na vratnici, a nešto kasnije Brescianov udarac brani Julio Cesar.

Palermo: Fontana; Zaccardo, Barzagli, Dellafiore (Brienza 71); Cassani, Diana, Corini (Tedesco 88), Guana, Pisano; Bresciano; Amauri (Caracciolo 53)
Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba (Walter Samuel 66), Materazzi, Grosso; Solari (Cambiasso 83), Vieira, Stankovic, Zanetti; Ibrahimovic (Crespo 49), Adriano