Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Engelska premier liga 13 kolo !!! Empty
PočaljiNaslov: Engelska premier liga 13 kolo !!!   Engelska premier liga 13 kolo !!! EmptySub Nov 18, 2006 9:40 pm

Fudbaleri vodećeg Mančester junajteda pobedili su kao gosti Šefild junajted sa 2:1 u meču 13. kola Premijer lige i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Čelsi.

Novajlija u eliti poveo je u 13. minutu golom bivšeg veziste Njukasla Kita Gilespija i činilo se da će domaći fuzdbaleri biti u stanju da naprave podvig.

Ipak, tako nije mislio Vejn Runi. Izuzetno borbeni napadač "djavola" najpre je u 30. minutu doneo izjednačenje, a potom je u 75. minutu doneo trijumf svom timu, a osmeh na lice Aleksa Fergusona.

Dobru partiju u odbrani Mančestera ponoov je pružio reprezentativac Srbije Nemanja Vidić.

U trci za šampionsku titulu ostao je i Čelsi, koji je na svom terenu u londonskom derbiju trijumfovao nad Vest Hemom sa 1:0.

Jedini pogak za četu Žozea Murinja postigao je Džeremi u 22. minutu, a Čelsiju je u 84. minutu poništen pogodak zbog ofsajda u kojem se našao Didije Drogba.

Očekivalo se da će fudbaleri Arsenala, nakon što su u poslednjem kolu demolirali Liverpul sa 3:0, bez problema na svom terenu savladati i Njukasl, ali to se nije dogodilo, a meč na stadionu "Emirejts" završen je rezultatom 1:1.

"Tobdžije" su imale mnogo razloga da strepe, jer je u 30. minutu Kiron Dajer zatresao mrežu Arsenala i najavio veliko iznenadjenje, budući da se Njukasl trenutno nalazi na 18. mestu na tabeli.

Ipak, Tjeri Anri je u 70. minutu doneo bod svom timu i još jednom se pokazao kao pravi spasilac za londonsku ekipu.

Trijumf u ovom kolu zabeležila je ekipa Portsmuta protiv Votforda (2:1) i tako se ponovo uključila u borbu za vrh. Gosti su poveli golom Dmerita u 32. minutu, ali je Portsmut, u čijem sastavu nije bilo Ognjena Koromana, Kanua i Lua - Lue iz penala u 89. minutu, stigao do tri boda.