Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Engleska premijer liga ! ! ! Empty
PočaljiNaslov: Engleska premijer liga ! ! !   Engleska premijer liga ! ! ! EmptySub Nov 11, 2006 11:34 pm

Het-trik Drogbe, Mančester čuva vrh
Subota, 11. novembar 2006. 20:37

Didije Drogba postigao je het-trik, a Čelsi sa lakoćom slomio otpor Votforda i pobedom od 4:0 izvršio pritisak na vodeći Mančester Junajted.

Ipak, "crveni djavoli" su u večernjem terminu trijumfovali na gostovanju u Blekburnu (1:0) i tako zadržali tri boda prednosti u odnosu na rivale iz Londona. Mančester je sakupio 31, a Čelsi 28 bodova i oni posle 12. kola ostaju najozbiljniji pretendenti na titulu.

Drogba je sa dva pogotka u prvom poluvremenu rešio utakmicu u korist aktuelnih šampiona Engleske, da bi u nastavku dodao još jedan i sa osam golova postao prvoplasirani na listi strelaca.

"Upisao" se i Andrej Ševčenko, koji posle teškog perioda adaptacije na engleski fudbal polako počinje da podseća na igrača koji je godinama "terorisao" golmane u Seriji A.

Ovaj meč ostaće upamćen i po tome što je Čelsi postao tek drugi premijerligaš sa 50 uzastopnih utakmica bez poraza pred svojim navijačima. Poslednji tim koji je na Stamford Bridžu osvojio sva tri boda bio je Arsenal, i to februara 2004. Rekordnom pozitivnom serijom od čak 63 meča ponose se fudbaleri koji su od 1978. do 1981. godine nosili dres Liverpula.

Četiri dana posle eliminacije iz Liga kupa u susretu sa drugoligašem Sautendom, Mančester Junajted je u Blekburnu nadigrao domaćina, naročito u drugih 45 minuta, pa je na kraju zasluženo slavio na Ivud Parku, prvi put u poslednjih pet sezona.

Puleni Aleksa Fergusona su se pošteno ispromašivali, naročito Vejn Runi, ali je Luj Saha u 64. minutu ipak uspeo da kruniše terensku inicijativu i savlada Breda Fridela na asistenciju Rajana Gigsa. "Djavolima" je ovo šesti uzastopni trijumf u prvenstvu, a Blekburnu četvrti uzastopni poraz.

Posle nekompletnog 12. kola Premijer lige Aston Vila uživa na trećoj poziciji, što je najbolji plasman tog kluba još od dana kada su u špicu napada igrali Savo Milošević i Dvajt Jork. Vila, preporodjena dolaskom Martina O'Nila na mesto menadžera, kao gost je savladala Everton golom Krisa Satona.

Što je došla tik iza ledja Mančestera i Čelsija, Aston Vila može da zahvali i fudbalerima Šefild Junajteda. Novajlija u eliti gubio je na svom terenu od Boltona rezultatom 0:2, medjutim, dva gola u razmaku od tri minuta donela su Šefildu remi, a gostima odnela dva od već uračunata tri poena.