Godina : 31
Localisation : Backa Palanka
Datum upisa : 23.10.2006

Nogometna liga Hrvatske Empty
PočaljiNaslov: Nogometna liga Hrvatske   Nogometna liga Hrvatske EmptyPon Okt 23, 2006 10:31 pm

Dinamo je na Maksimiru s uvjerljivih 4:1 pobijedio Varteks, a igrač utakmice bio je Vugrinec koji je postigao tri pogotka. Modri su došli u vodstvo u 9. minuti kada Vugrinec pogađa mrežu gostiju iz slobodnjaka s nekih 25 metara. Na 2:0 je povisio Eduardo u 27. minuti s bijele točke, a u 72. Vugrinec povećava na 3:0. Četiri minuta poslije, Nović smanjuje na 3:1, a konačan rezultat postavlja Vugrinec u posljednjim trenucima utakmice.

U dalmatinskom derbiju, Šibenik je od četvrte minute imao prednost nad Hajdukom pogotkom Rukavine. Ipak, Splićani pogocima Balatinca iz 23. te Muse iz 68. minute, okreću rezultat u svoju korist i iz Šibenika se vraćaju s tri boda.

Međimurje je pogocima Piškora i Štefančića pobjedilo Zagreb rezultatom 2:0 došlo do pete pobjede ove sezone, a Ćirini pjesnici su doživjeli četvrti uzastopni poraz.

Osijek je s minimalnih 1:0 poražen na gostovanju kod Slaven Belupa, a jedini pogodak djelo je Dodika iz 37. minute utakmice.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Pula i Rijeka, a više razloga za slavlje na kraju su imali gosti koji su slavili rezultatom 3:2. Tonito je doveo Riječane u vodstvo, a domaćini poravnavaju u 17. minuti pogotkom s bijele točke. Bule u 30. minuti dovodi Rijeku u vodstvo, a pogodak za novo poravnanje postiže Budicin u 47. minuti. U 66. minuti Tonito postiže svoj drugi pogodak za slavlje Riječana.

Cibalia je doživjela težak poraz na svom terenu od Kamen Ingrada. Gosti su poveli u 59. minuti pogotkom Brajkovića, a malo kasnije na 2:0 je povisio Brkić. Petnaest minuta prije kraja Šimek pogađa za velikih 3:0, a počasni pogodak za domaće postigao je Blašković.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Nogometna liga Hrvatske   Nogometna liga Hrvatske EmptyNed Okt 29, 2006 10:30 pm

Zahvaljujući pobjedi od 2:0 nad Međimurjom i remiju između Slaven Belupa i Dinama, Hajduk je došao do prve pozicije na tabeli Hrvatske Nogometne Lige.

Dinamo ne samo da na gostovanju kod Slaven Belupa nije uspio doći do nove prvenstvene pobjede, već je ekipa Josipa Kuže jedva došla do boda i tako ostala jedina neporažena ekipa. Već sam početak utakmice je pokazao da igrači Slaven Belupa imaju veliku želju da savladaju aktuelnog prvaka i ta agresivnost im se isplatila već u 10. minuti kada tim iz Koprivnice u vodstvo dovodi mladi Bojan Vručina. Ipak Dinamo u nastavku uspijeva stvoriti nekoliko izglednijih prilika, od kojih vrijedi izdvojiti pogođenu prečku Davora Vugrineca, ali sve do 84. minute ne uspijeva neutralizirati rezultat. Tada je ubačaj Luke Modrića iskoristio Vedran Ćorluka koji je pogodkom spasio klub iz Zagreba velike blamaže.

I dok se Dinamo mučio u Koprivnici, Hajduk je na svom Poljudu bez većih problema sa 2:0 savladao ekipu Međimurja i tako zasjeo na čelo tablice sa dva boda više od drugoplasiranog Dinama, a čak jedanaest više od trećeplasiranog Varteksa. Utakmicu u kojoj je Torcida slavila svoj 56. rođendan su ipak otvorili bolje igrači Međimurja koji su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali ipak nisu uspjeli postići pogodak. Tih prvih pola sata su igrači Hajduka djelovali bezidejno, ali dobra akcija u kojoj je Blatnjaku za pogodak asistirao Hrgović dovodi Hajduk u vodstvo i stavlja utakmicu u tok u kojoj je tim iz Splita preko Pabla Munhoza u 50. minuti došao do još jednog pogodka i desete prvenstvene pobjede.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti tek četvrtu prvenstvenu pobjedu Rijeke koja je ove sezone razočarala mnogo puta, ali je jučerašnjom pobjedom od čak 4:1 nad oslabljenom Cibalijom vratila nadu navijačima u bolje rezultate njihovog tima. Najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu Rijeke je Sharbini koji je sa tri pogodka došao na drugo mjesto liste strijelaca. Pored Hajduka i Rijeke domaću pobjedu je još slavio i Zagreb koji je u Kranjčevićevoj sa 2:1 savladao ekipu Kamen Ingrada koju je u srijedu izbacio i iz kup takmičenja. Preostale dvije utakmice su završne remijima sa kojima puno zadovoljniji mogu biti gosti: Šibenik koji je odigrao 1:1 sa Osijekom i Pula koja je sa Varteksom odigrala utakmicu bez golova.

Datum upisa : 25.10.2006

PočaljiNaslov: Re: Nogometna liga Hrvatske   Nogometna liga Hrvatske EmptyUto Okt 31, 2006 10:58 pm

Dinamo će prestići Hajduk u narednim mečevima....

*čeka* afro
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

PočaljiNaslov: NHL 14 kolo   Nogometna liga Hrvatske EmptyPet Nov 10, 2006 8:43 pm

Dinamo i Hajduk deklasirali protivnike

I dok se u većini evropskih zemalja igraju kup utakmice u Hrvatskoj je danas odigrano svih šest susreta 14. kola koga je obilježio uspješan debi Branka Ivankovića na klupi Dinama.

Najbolji mogući debi na klupi Dinama je danas ostvario Branko Ivanković jer su pod njegovim vodstvom Modri sa 5:1 deklasirali povredama oslabljenu Pulu. Utakmicu su pored debija Ivankovića koji je na klupi Dinama zamijenio, po mnogima nepravdano smijenjenog, Josipa Kužea obilježila i tri jeadanaesterca, a iz jednog od njih gosti su u 33. minuti smanjili rezultatski zaostatak na 2:1. Prethodno su Dinamo u uvjerljivo vodstvo doveli Buljat i Cvitanović, a na listi strijelaca u današnjem susretu ovome dvojcu su se kasnije pridružili još Eduardo Da Silva i Anderson. I dok je Da Silva jedan pogodak postigao iz igre, a drugi sa bijele tačke, Anderson je jedini svoj današnji pogodak postigao sa jedanaest metara nakon što je upravo on srušen u šesnaestercu Pule.

Pored Dinama pobjedu od četiri gola razlike je slavio i Hajduk koji je sa 4:0 savladao Kamen Ingrada i tako sa 32 osvojena boda ostao izjednačen na čelu tabele sa timom iz Zagreba. Iako je Kamen prošle sezone čak tri puta savladao ekipu iz Splita, Hajduk je ovaj put slavio bez većih problema, a utakmica je riješena već u prvih 45. minuta kada su domaćini pogodcima Muse, Bušića i našeg Bartolovića poveli sa 3:0. U nastavku se u strijelce upisao i Blatnjak, još jedan naš reprezentativac u dresu Hajduka, koji je tako potvrdio već jedanaestu Hajdukovu prvenstvenu pobjedu.

U preostalim današnjim susretima su jedine bodove gostujućim ekipama donijeli Međimurje i Šibenik, dok su minimalne domaće pobjede slavili Rijeka i Varteks. I dok je Međimurje osvojilo bod odigravši 1:1 na gostovanju kod ove sezone vrlo lošeg Osijeka, Šibenik je takođe odigravši 1:1 osvojilo bod u Koprivnici kod Slaven Belupa. Ova dva remija su ujedno i dva najveća iznenađenja ovoga kola, a vrlo blizu iznenađenja je bila i ekipa Cibalije koja je ipak sa 1:0 poražena od Varteksa nakon što je dosuđeni jedanaesterac u pogodak, samo pet minuta prije kraja utakmice, pretvorio Enes Novinić.

U poslednjem današnjem susretu i ujedno jedinom susretu koji je igran u večernjem terminu Rijeka je na Kantridi sa 2:1 savladala Zagreba i tako došla do sedme pozicije na tabeli. Dva od tri pogodka su postignuta već u prvih sedam minuta, a do vodstva su prvi došli gosti pogodkom Maria Čuture koji je pogodak postigao iz prve ozbiljne akcije gostiju. Ipak Rijeci su trebala samo četiri minuta da dođe do izjednačenja do koga ih je doveo Nino Bule pogodkom sa ivice šesnaesterca. Upravo je Nino Bule u 67. minuti donio pobjedu Rijeci, a ovaj put je napadač Riječana pogodak postigao glavom na asistenciju Siniše Linića.
stefanmg
Moderator
Moderator
stefanmg

PočaljiNaslov: Re: Nogometna liga Hrvatske   Nogometna liga Hrvatske EmptyPet Nov 10, 2006 11:38 pm

Sjajan izvor informacija Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Nogometna liga Hrvatske   Nogometna liga Hrvatske EmptySub Nov 11, 2006 12:06 am