Datum upisa : 23.10.2006

MSL - 11 kolo Empty
PočaljiNaslov: MSL - 11 kolo   MSL - 11 kolo EmptyNed Okt 29, 2006 10:26 pm

VESTI

Nakon pobjede u Apatinu i novog kiksa OFK Beograda, Crvene Zvezda je prednost nad prvim pratiocem povećala na 7 bodova, dok je Partizan protiv Borca iz Čačka došao do treće uzastopne pobjede.

U dvije današnje utakmice Meridian lige Srbije pao je samo jedan pogodak što i ne čudi ako se uzme u obzir efikasnost timova u poslednjih nekoliko kola. Jedini pogodak je postigao Zvezdin kapiten Dejan Milovanović koji je pogodkom iz slobodnog udarca donio pobjedu svojoj ekipi na gostovanju kod Mladosti iz Apatina koja ni u trećoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici nije uspjela doći do pobjede. Pored ovog susreta danas je odigran još i susret na Karaburmi gdje je Smederevo napravilo veliko iznenađenje odigravši sa OFK Beogradom utakmicu bez golova. OFK je i nakon ovog poraza zadržao drugo mjesto, ali im vodeća Zvezda sada bježi već velikih sedam bodova.

U jučerašnjim utakmcama su napadači bili nešto raspoloženiji, ali ne samo napadači već i golman Bežanije Darko Božović koji je zahvaljujući pogodku koji je glavom postigao u 94. minutu susreta protiv Voždovca i odbranjenom jedanaestercu nekoliko minuta ranije postao junak ovog kola. Ipak Bežanija ni sa raspoloženim Božovićem nije uspjela doći do sva tri boda, jer je Voždovac nešto ranije došao do vodstva, pa je susret završen bez pobjednika. Ovo je ujedno bio i jedini jučerašnji susret koji je završen bez pobjednika, a u preostale tri utakmice su slavili domaćini. Najviše razloga za slavlje su imali navijači Banata koji je po prvi put ove sezone slavio pobjedu na svom terenu u Karađorđevom parku savladavši Hajduk iz Kule sa minimalnih 1:0.

Pored navijača Banata zadovoljni mogu biti i navijači Vojvodine i Partizana čiji su timovi uknjižili po nova tri boda. Partizan je očekivano u Beogradu sa 2:0 savladao Borac iz Čačka, a pogodak za jedini srpski tim koji još uvijek nastupa u Evropi su postigli Jovetić u 67. i Odita u 82. minuti. Nešto sjevernije, u Novom Sadu, je Vojvodina došla do tek druge ovosezonske pobjede, ali puno teže nego što se očekivalo. Naime fenjeraš Zemun je do vodstva došao pogodkom Bogunovića u 74. minuti, da bi domaćini rezultat preokrenuli tek u poslednjim trenutcima susreta. Prvo je u 85. minuti sa bijele tačke bio precizan Bošković, da bi u sudijskoj nadoknadi slavlje domaćim navijačima donio Kačar.